Brak czytania ze zrozumieniem…

Brak czytania ze zrozumieniem książki oraz sranie się o kolor skory aktorów w fikcyjnym świecie gdzie decydującą rzeczą jest rasa nie kolor skóry odcinek 2137.
Widzę ogólnie, że nadal na wykopie istnieją tacy ludzie xD
Co z tego, że Sapkowski napisał w swojej książce wyraźnie „DRIADY BYŁY KOLORU DRZEW”.
Drzewa w serialu były ciemne więc rozumowanie typa ze skrina i innych co podobnie myślą nie ma jakiegokolwiek nawet sensu xD
Sapkowski nigdy nie rozpisywał się szczegółowo nad kolorem skóry swoich postaci, miał to gdzieś.
On wiązał świat wiedźmina z problemami wynikającymi tylko i wyłącznie z rasy. To główna problematyka książek. Nikogo tam nie obchodzi jakiego koloru są elfy, driady czy krasnoludy.
Bo to jest fikcyjny świat, oparty na tym co akurat autorowi wpadło do głowy, to nawet nie „Europa” i „średniowiecze”.
Ja nie wiem jak można mieć pretensje, że w fikcyjnym świecie na bazie książki fantasy, ktoś ma ciemną skórę xD Smoki, magia, strzygi, wszystko spoko, ale czarnoskórzy nie mogą istnieć xD Co z tego, że rasy w wiedzminie były ludnością napływową i się mieszały.
Tak samo jak w nadchodzącym nowym GoWie, bóg nie może być czarny (Angrboda)
ale może już płodzić węże, konie i inne stworzenia xD patrz – Loki.
Jest neverland i są różne jego części składowe, podyktowane tym, co akurat autorowi pasowało do opowieści.
Można o sobie dla zabawy dekonstruować i na podstawie zagęszczenia określonych składników decydować, do czego jest mu najbliżej, ale to jak wyławianie kurek z zalewajki i orzekanie, że to grzybowa.
Decydującym i najważniejszym czynnkiem powinien być profesjonalizm i umiejętności danej osoby.

PS. Driady „a który warto zwrócić uwagę, jest fakt, że wśród driad występuje tylko płeć żeńska, a do rozmnażania wykorzystują ludzkich bądź elfich mężczyzn (los taki spotkał barona Freixeneta). Czasem też wychowują normalne ludzkie dzieci na driady, lecz te noszą dostrzegalne ślady „człowieczeństwa”. Podaje się im Wodę Brokilonu, żeby nie pamiętały kim były wcześniej. Jeżeli ludzkie dziewczynki trafiały do Brokilonu jako małe dzieci bądź w wieku niemowlęcym nie sposób już było dostrzec w ich wyglądzie cech człowieka.”
Driady porwały czarnego elfa to i mogły pojawić się czarne Driady jak jego geny były silne xD
#gry #bekazprawakow #wiedzmin #gow #netflix