CD-ACTION NR 154 -…

CD-ACTION NR 154 – 07/2008

Zombie to plaga współczesnej elektronicznej rozrywki, każdy chce je wykorzystać, ale nikt nie próbuje ich zrozumieć. Inny punkt widzenia starał nam się przekazać Stubbs the Zombie z lipcowego numeru CD Action 2008r.

Produkcje wybrałem nieprzypadkowo bo 16 marca, ukazała się edycja zremasterowana Link dlatego każdy może sobie teraz odświeżyć! Ale skupmy się nad tym co sprawiło że gra zapadała w pamięć. Był to przede wszystkim setting, oprawa audiowizualna, klimat i dobrze poprowadzony humor. Ameryka lat 50, okraszona ironicznym podejściem w akompaniamencie zremasterowanych hitów tamtych lat Mr. Sandaman czy Lolipop. W której jako przebudzony ze snów, zgnilec budzimy się w centrum utopijnego miasta które za naszych czasów było polem kukurydzy a dzisiaj latające samochody są na porządku dziennym zaraz obok latających deskorolek i trwałych fryzur na głowach kobiet.

Na szczęście z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości nie mamy problemu, naszym zadaniem są mózgi, mózgi mózgi, jesteśmy głodni. Zjadamy pierwszy mózg,drugi, trzeci, czwarty budujemy armie bezmózgich bezmózgów ilość preorderów na gry niebezpiecznie wzrasta!
Armia za nami podąża pomagając nam rozprawić się z kolejnymi rodzajami przeciwników, zmieniającymi się z każdym poziomem kiedy miasto uświadamia sobie że dopadła ją plaga przeciętnych wyborców pisu i policjant z pałką teleskopową to za mało.

Wraz z rozwojem rozgrywki, dostajemy nowe umiejętności ładowane, flaczki rzucane bardzo śmierdzące na ziemie rzucające, rączkę chodząc na głowy wskakującą – plus bronie środowiskowe i pojazdy. Nie będę nawijał makaronu na uszy bo gra jest monotonna, i surowy gameplay nie jest czymś co czyniłoby ją hitem – tym czyni ją oprawa audiowizualna.
I tego nikt nie neguje, gra została oceniona pozytywnie ale bez szału. Do tego cdprojekt przygotował rewelacyjny Polski dubling idealnie sprawdzając się w tego typu głupiej grze – są memy nawiązania, całe piosenki a nawet Maks Golonko.

Data Premiery: 11.2005
W CD-Action 07.2008
Ocena GryOnline: 70/10
Ocena Graczy GryOnline: 74/100
Średnia Metacritic: 72/100
GameSpot: 77/100
PC Gamer: 77/100
IGN 75/100
PC Format 53/100

Niestety studio odpowiedzialne za grę, zostało wykupione przez Disneya, który kazał im wypuścić dwa szroty dla dzieci pod konsole xbox360 po czym wziął i zamknął … na szczęście obecny remaster może napawać optymizmem względem ewentualnej kontynuacji.

Chcesz być wołany? Zostaw plusa w tym wpisie lub zaobserwuj tak.
Nie chcesz powiadomień? Daj na czarnoliste – #gryzgazetek.

pokaż spoiler #gimbynieznajo #gry #retrogaming #staregry #nostalgia #pcmasterrace #100oldgamechallange