Jak wygląda granie na VR po…

Jak wygląda granie na VR po wzięciu ketaminy?

Tydzień temu opisałem na mirko doznania z grania na VR po 2C-B (tutaj) oraz 3 tygodnie temu po LSD (tutaj)

Czym jest ketamina?

Ketamina jest lekiem dopuszczonym do obrotu, stosowanym w medycynie oraz weterynarii głównie jako środek znieczulający. Jej alternatywnymi zastosowaniami jest także leczenie depresji oraz oczywiście cele rekreacyjne ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co ciekawe nawet w Polsce istnieją kliniki w których za odpowiednią opłatą można zostać objętym leczeniem depresji lekoopornej przy użyciu tego środka.

Na temat antydepresyjnego działania ketaminy mam zamiar zrobić osobny wpis, natomiast dzisiaj, zgodnie z obietnicą skupię się na jej działaniu rekreacyjnym.

Pierwsze podejście

Ponownie przekalkulowałem przy pierwszym podejściu dawkę i przyjąłem ok. 100mg ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po takiej dawce nie byłem w stanie wstać z kanapy ani skontaktować się z własnymi myślami, czułem się bardziej kanapą na której siedzę niż sobą samym. Nie było opcji, żebym w ogóle ogarnął w tym momencie jak się posługiwać VR, mimo że wszystko przygotowałem wcześniej. Aczkolwiek nie mogę powiedzieć, żebym tego wyboru żałował xD

Drugie podejście

Poczytałem trochę więcej i tym razem zszedłem do dawki ok. 40mg. Ketamina weszła w ciągu ok. 10min. Stwierdziłem, że skoro zaczynam czuć się jak kluska, moje kolana są miękkie i ciężko utrzymać równowagę to najwyższy czas odpalać VR xD

Od czasu ostatniego posta poinstalowałem parę gierek, jednak na pierwszy rzut poszedł Beat Saber. Włączyłem sobie poziom trudności na średni, odpaliłem pierwsza piosenkę z brzegu – skułem się po 10 sekundach, nie byłem w stanie trafić prawie żadnego klocka. Zmieniłem poziom na easy – skułem się po 20 sekundach i stwierdziłem, że czas zmienić grę, bo nie ma opcji, żebym nadążył za tymi kwadratowymi chujkami xD

Drugim wyborem był Tetris Effect, czyli po prostu Tetris w VR. Nie byłem tej gry w stanie kompletnie ogarnąć, klocki leciały wolno, ale każdy z nich w momencie spadania wywierał na mnie zajebistą presję i kazał znaleźć dla siebie miejsce. Gdy mi się to nie udawało myślałem, że je zawodzę xD Czułem, że tempo jest mega intensywne i wydawało mi się, że gra jest mega trudna, podczas gdy w rzeczywistości był to chyba 3 poziom a klocki poruszały się mega wolno. W każdym razie w ogóle mnie to nie wciągnęło i szybko wyłączyłem.

Następnym wyborem było ponownie Richie’s Plank Experience. Gra w której idzie się po desce na wysokości 50 metrów nad ulicą. Na trzeźwo mam już lęk wysokości, ale po ketaminie myślałem, że się osram gdy zbliżałem się do końca deski i patrzyłem na przepaść pod sobą xD W grze na szczęście jest też tryb w którym możemy latać – to było zdecydowanie najlepsze doświadczenie do tej pory na VR i grałem tak dobre 10 minut śmiejąc się sam do siebie, jednak po tym czasie zrobiło mi się niedobrze i byłem zmuszony zmienić grę (aczkolwiek to połączenie mega polecam).

Ostatnim wyborem było „The Thrill of the Fight”. Jest to po prostu symulator boksowania, stwierdziłem, że na tym środku będzie wyjątkowo śmiesznie. Odpaliłem sobie walkę z jakimś ziomkiem a dzięki ketaminie i jej właściwościom dysocjacyjnym byłem znacznie bardziej zaangażowany w pojedynek mojego życia. Pierwsza minuta okazała się kluczowa – dostałem wpierdol, ale z kilkunastu ciosów udało się uniknąć ok. 2 co uważam za bardzo dobry wynik.

Druga połowa rundy zakończyła się podobną ilością trafień z mojej strony xD Wymierzając śmiertelne ciosy czułem się jakby moje ręcę były zrobione ze spaghetti albo jakbym walczył we śnie / pod wodą. Szybko zostałem rozjebany a moja kariera bokserska zakończyła się niecałe 5 minut po jej rozpoczęciu.

Działanie ketaminy niedługo później ustało, ponieważ faza trwa ok. 1-1,5h i stosunkowo szybko wraca się do stanu trzeźwości.

Werdykt ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ketamina okazała się środkiem, który trzeba dawkować z głową. Zdecydowanie nie polecam jej do gier w których liczy się zręczność i sprawność fizyczna, jednak super sprawdzi się w pozostałych przypadkach gdzie ważniejszyy jest efekt immersji a tempo akcji można kontrolować. Wciąż jednak moim faworytem pod VR pozostaje 2C-B.

Kolejne wpisy

Chyba ostatnia rzecz, której nie testowałem jeszcze z VR to karmelki THC. Sama marihuana raczej ciekawa nie będzie, ale większe ilości zjadanego THC mogą wykazywać działanie psychodeliczne. Ponadto mam zamiar stworzyć wpis na temat samej ketaminy oraz jej zastosowaniu w leczeniu depresji.

Chętnych do wołania w jednym czy drugim przypadku zapraszam do plusowania odpowiedniego komentarza pod spodem.

#ketamina #narkotykizawszespoko #lsd #2cb #psychodeliki #vr #gry