Przemyślenie Oglądałem…

Przemyślenie

Oglądałem sobie film ps5 vs xbox na tvgryPL.
Zanim go włączyłem widziałem ze będzie REMIS.
Dlaczego? Ani redakcja ani twórca nie miała by jaj żeby jasno stanąć po którejś ze stron, bo wtedy funboje i toksyczne osobniki minusja, i wyzywaja. Odrazu bez zastanowienia. Prowadzi to do patologicznej sytuacji w ktorej filmy gry różne media czy poprostu oceny czegoś sa dla wszystkich czyli dla nikogo. Bo tworca robiąc recezje czy porównanie stara sie niekogo nie urazić co jest skrajnie głupie. Oczywscie nie jest to wina twórcy ktory chce zarobić i dba o reputację, bo reputacja=reklamy=pieniądze.

Dla mnie jest to kuriozalna sytuacja bo nie ma nic „wartościowego” takich materialach, są nijakie. Jedne rzeczy sie przemilcza żeby nie byc za „ostrym” dla kogos.

Internet i bańki informacyjne doprowadziły do sytuacji w której wszystko musi zgadzać sie z twoim zdaniem, lub twoim rozumowaniem czy pojmowaniem jakiejś rzeczy, bo jak sie z tym nie zgadzasz to minusujesz, unsub i szukasz innego źródła wiedzy. Co jest skrajnie głupie bo nie liczy sie fakt, tylko „wiara” ze coś jest takie jak mi sie wydaje. Nie lubimy gdy ktoś sie z nami nie zgadza dlatego nasz mozg wybiera łatwą drogę i lubi tylko to co jest bez zmian, czyli takie jak myśleliśmy.

Firmy technologiczne i media wykorzystują ten fakt co prowadzi do patologii. Wszystko jest pisane i tworzone albo pod skrajnego odbiorcę X. Albo pod ogół społeczeństwa, pod wszystkich czyli dla nikogo.

Oczywiście bez problemu sprowadzamy to do wojenki lewica kontra prawica. W ktorej to wystarczy ze twórca wypowie swoje zdanie, swoja opinie na jakis temat o wśród 10 rzeczy jedna bedzie delikatnie przesunięta w prawo bądź lewo, całość, cala jego osoba i życie zostanie podsumowania słowem „prawak” lub „lewak” i zleca sie hejty, łapki w dół i wyzywania.
Dyskusja, merytoryczna dyskusja właśnie umiera na naszych oczach.

Nikt już nie próbuje mieszać i skonfrontować ze sobą faktów czy ocen bo strach przed krytyką czy atakami skrajnych jednostek jest za silny.

To jest moim zdaniem największą wada mediów XXI wieku, która prowadzi do baniek informacyjnych i z ta tendencja kompletnie nie wiem jak walczyć.

Dodatkowo mało kto to przeczyta, bo odchodzi sie od tekstu czytanego ktory jest „trudny” na rzecz kolorowych obrazków i uproszczeń w jednym zdaniu.
Oczywscie nie chce żeby cały wpis został sprowadzony do lewica kontra prawica. Chodzi mi ogólne zjawisko w ktorym w
Dużo rzeczy w Internecie jest nijakie.

Jak ktoś przeczytał to prośba o plus, ludzie chętniej czytają jak coś ma kilka plusów. Pozdrawiam.

pokaż spoiler Tagi jakie sa takie sa, robię je dla zasiegu, to nie ja wymyslam ich nazwy, a w jakiś sposób tamat wpisu ich dotyka.

pokaż spoiler #media #yt #youtube #tvgry #gry #ps4 #ps5 #xbox #xboxone #polityka #bekazprawakow #bekazlewactwa #informacje #swiat #polska #rozkminy #gownowpis #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #nauka #dyskusja #heheszki #filmy #recenzja #tworczoscwlasna #4konserwy #neuropa