Ten numer CD-Action był…

Ten numer CD-Action był wyjątkowy, był symbolem powoli przemijającej ery. Był to okres kiedy padały pierwsze żarty o zmianie nazwy na DVD-Action. Tym razem do wyboru mieliśmy edycje na czterech płytach CD lub jednej DVD która powoli zaczęła stawać się standardem wypierającym wysokie tekturowe etui.

Ten numer był wyjątkowy z dwóch innych względów – Zawierał bardzo mocne tytuły. Jednym z nich był Worms Armagedon, którego nie musze nikomu przedstawiać. Oraz Nosferatu: The Wrath of Malachi – bohater dzisiejszego wpisu.
Bohater którego wielu mogło ominąć, bo nie był on produkcją skierowaną do szerokiego grona odbiorców a specyficznym gatunkiem, mocno immersyjnym którego nisze zapełniła dzisiaj Amnesia czy Resident Evil 7.
Był fabularnym survival horrorem z losowo generowanymi lokacjami w których musieliśmy odnaleźć porozrzucanych członków naszej rodziny, mając do dyspozycji oręż z pobliskiej parafii pokroju wody święconej, czy krucyfiksu. Do tego zawierał najlepszą mechanikę wykorzystywaną w cyfrowej rozrywce – CZAS, cała gra była na czas. Jeżeli się guzdraliśmy to członkowie naszej rodziny umierali wpływając w ten sposób na zakończenie, a z każdą kolejną minutą było coraz trudniej bo równo o północy budziły się potężne wampiry – Grę rozpoczynaliśmy o 22:30

Wizualnie szału nie robiła, za co nie można obwiniać małego studia nastawionego na budżetowe produkcje. Autorzy wiedzieli że muszą ten brak czymś wynagrodzić wybierając klimat oraz dźwięk – Wszystko kreowane na retro-białoczarny styl horrorów z początku poprzedniego wieku – Co zapamiętali gracze do dziś.

Data wydania: 10.2004
Numer CD-Action: 12.2004
Ocena na GryOnline: 84/100
Średnia Metacritic: 70/100
GameSpy: 75/100
PC Format 69/100

Jako gówniarz nie miałem odwagi w to grać, pałeczke oddawałem ojcu który pod wieczór tyrał ile mógł. Gra była trudna i mocno labiryntowa ale udało się ukończyć. Aktualnie jest na Steam za trzy złote

Chcesz być wołany? Zostaw plusa w tym wpisie.
Nie chcesz powiadomień? Daj na czarnoliste – #gryzgazetek.

pokaż spoiler #gimbynieznajo #gry #retrogaming #staregry #nostalgia #pcmasterrace #100oldgamechallange