W skrócie: HashUp jest…

W skrócie: HashUp jest wykopową kryptowalutą, która chce wsadzić stan posiadania licencji oprogramowania do tokenu, by gracze w końcu mogli robić z cyfrowymi wersjami oprogramowania tak jak kryptowalutami, co przypominać będzie wymianę płytami CD lub kartridżami – jak za starych dobrych czasów. Dzięki temu cena oprogramowania w końcu wyznaczałaby się popytem i podażą, Twórcy bez żadnych pośredników mogliby zacząć wydawać gry bez prowizji. A dzisiaj będę opisywał pierwszą grę, której cena wyznaczana będzie popytem i podażą. Ponadto trochę edukacji dla zielonych oraz wiadomość dla młodych programistów o tym jak mogą nam pomóc.

Whitepaper: https://hashup.it/whitepaper.pdf
Strona o projekcie: https://hashup.it/
Jak dostać # bez żadnych danych osobowych: https://hashup.it/howtogethash.pdf by @marcinlewy

#rozdajo Narazie rozdaliśmy 3.57 mln # / 21.37 mln # na wykopie. KAŻDY adres dostaje minimum 100# pod postem, już wysyłamy skryptem 24h po publikacji posta, komentarze wynagradzam wedle uznania. Doceniam merytorykę i dobry humor. Jeśli ktoś nie dostał, to znaczy że źle skonfigurował. Tutaj jest konto z # dla wykopków: https://bscscan.com/address/0xB07420e019Af2B2d9Ee6c1394570Ba337F639F09
Blockchain docelowo jest publiczny i transparenty, oznacza to że możecie śledzić każdą transakcję #, do czego namawiam. Ahh, gdyby można było tak śledzić wydatki publiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zapraszam na historię moich wpisów, by prześledzić historię HashUp. Myślę, że jest bardzo ciekawa: https://www.wykop.pl/ludzie/wpisy/OrzechowySos/

Przypominam o roadmap dla wykopków:
1. Rozdajemy # ile wlezie na wykopie, promujemy ideę wolnorynkowego oprogramowania i przywrócenia posiadania cyfrowych wersji gier, zbieramy najlepszych ludzi jakich uda nam się znaleźć, legalizujemy się, kodzimy open source od samego początku i wydajemy pierwszą wolnorynkową grę i gry napisane przez wykopków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Robimy razem dymy na reddit, promujemy naszą idee i w ogóle zaczynamy światową dyskusję na temat tego, że coś jest nie tak skoro cyfrowe wersje gier po zakupie nie należą do nas. Ponadto będzie grubo, bo jesteśmy pierwsi na świecie w czymś co jest tak oczywiste 🙂

Opis pierwszej gry jaką chcemy wydać
Wyobraź sobie, że cofnąłeś się w czasie do 29 października 2013 roku, kiedy cena Bitcoina przekroczyła 1000$. Masz 100$ w kieszeni i Twoim zadaniem jest zarobić 1 000 000 $ na historycznych cenach kilku najpopularniejszych kryptowalut. Po kliknięciu „go to sleep” następuje następny dzień, a wraz z nim nowa cena Bitcoina ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pierwotnie myślałem, że samemu dam radę napisać grę i nawet przygotowałem prototyp, który możecie zobaczyć na zdjęciu w komentarzu. Gry będzie dokładnie 10 000 sztuk, każdy po zakupie będzie mógł ją odsprzedać, pożyczyć koledze – jak pokemony. Cena startowa wynosić będzie 1$, nie mam pojęcia jak cena będzie kształtować się w czasie, ponieważ będzie to pierwsza gra, której cena wyznaczana będzie przez popyt i podaż. Wszystkie zyski z gry przeznaczone będą na rozwój HashUp. Rozdam kilka sztuk na wykopie.

Jak młodzi programiści mogą nam pomóc?
Piszcie gry, które będzie można odpalić w przeglądarce, a my je wydamy ( ͡° ͜ʖ ͡°) (właściwie, to Wy jako Twórcy sami ją wydacie, o czym piszę dokładnie w whitepaper). Dodatkowo zapewnimy płynność w postaci 50k-150k # w zależności od spodziewanego ruchu na gierce, ponadto płacimy po między 10k a 200k # za każdą grę, której autorem będzie jakiś wykopek lub znajomy wykopka. Niestety, ale by wdrożyć architekturę opisaną w MVP w whitepaper potrzebujemy samych midów-seniorów i tech leadów, dla rekrutacji których przewiduję następny post z dokładniejszym opisem architektury i wymagań dla programistów.

Jak mid, senior, tech lead czy pm może nam pomóc?
Obecnie prowadzę rekrutację wyłącznie na Tech Lead dla każdego z segmentów MVP. Wymagania – 5 lat expa, doświadczenie jako Tech Lead/CTO/Senior z elementami zarządzania. Osoby zainteresowane proszę o priv z opisem doświadczenia, linkedin oraz miejscem w MVP gdzie się widzisz. Płacimy po 1.5mln # dla każdego Leada, których ma być około 4-6 + $ w krypto do uzgodnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°). Będziecie zarządzać osobami, których pozyskamy z oficjalnej rekrutacji, którą opublikuję za kilka dni. Waszym zadaniem będzie dowiezienie do 3-4 miesięcy architektury z MVP, ja będzie Project Ownerem i będą tak naprawdę waszym klientem. Więc jeśli ktoś marzył o prowadzeniu świetnego projektu Open Source od zera to zapraszam o kontakt.

Jak osoby nietechniczne mogą nam pomóc?
Powiem tak: zbierajcie #, plusujcie posty o HashUp i dołączcie do projektu na telegramie: https://t.me/HashUpIt Narazie nic nie spamujemy, zaczniemy tam prowadzić komunikację za miesiąc. Zapraszam też do obserwowania naszego profilu na linkedin: https://www.linkedin.com/company/hashupit/ Tutaj niedługo zaczniemy pisać posty, narazie nic tam nie ma.
Projekty, które mają po 4k osób na telegramie są warte po 50mln $ ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale o liczbach i kapitalizacjach kryptowalut napiszę niedługo osobny post. W każdym razie to co chcę powiedzieć to to, że każdy z was dodaje ogromną wartość naszemu projektowi jeśli śledzi nas w social mediach. A tam naprawdę nie będziemy spamować.

Status projektu
Od 2 sierpnia nad projektem full-time będzie pracować około 8 osób ( ͡° ͜ʖ ͡°). 7 z nas pracować będzie w biurze w Katowicach i na pewno wrzucimy zdjęcia ze składania mebli :). Do 2 sierpnia projektem zajmowałem się jedynie ja sam, więc myślę że teraz całość będzie znacznie profesjonalniej wyglądać. Całe przyszłe 2 tygodnie poświęcę na rekrutację odpowiednich programistów oraz mamy 4 bardzo ważne spotkania biznesowe z propozycją współpracy. Trzymajcie za nas kciuki 🙂

Trochę edukacji dla zielonych
Blockchain jest wielką zdecentralizowaną, publiczną i transparentną bazą danych. Oznacza to, że wszystkie interakcje na nim można śledzić i są zupełnie publiczne. Chciałbym w tym poście zawrzeć kilka przydatnych linków związanych z HashUp.
https://bscscan.com/token/0x2ce9daaaecf41914504d60ea9c7c8df1dc44ba9f#balances <= tutaj można sprawdzić, kto posiada ile #. 3.5mln # trzymają nasi advisorzy, niedługo wyślę pierwsze większe sumy do bardziej zaangażowanych osób, co będzie widać właśnie tutaj.
https://bscscan.com/address/0x2ce9daaaecf41914504d60ea9c7c8df1dc44ba9f <= Tutaj znajduje się kontrakt HashUp, czyli tego co wysyłam Wam. Jest to zwykły token ERC20, który będzie służył do kupowania wolnorynkowego oprogramowania.
https://bscscan.com/address/0x2ce9daaaecf41914504d60ea9c7c8df1dc44ba9f#code <= tutaj znajduje się kod naszego Kontraktu
https://bscscan.com/ <= To jest explorer blockchaina z którego korzystamy. Możecie wkleić tam swój adres, by zobaczyć czy posiadacie #. Wszystko jest publiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zastosowania blockchain w przyszłości
– Zdecentralizowany steam, z publicznym stanem posiadania licencji do oprogramowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
– Monitorowanie wydatków publicznych, ponieważ społeczeństwo powinno dokładnie wiedzieć na co idą pieniądze z ich podatków.
– Przeniesienie akcji na blockchain pozwoliłoby wymieniać się bezpośrednio między graczami giełdowymi, bez żadnych pośredników
– Przeniesienie przedmiotów w grach na blockchain pozwoli na wymianę choćby skórkami w lolu czy skinami w cs między użytkownikami. Generalnie Twórcy jeszcze nie wiedzą, że w ten sposób zarobiliby znacznie więcej niż w obecnym modelu dystrybucji, ale myślę że krocząca bańka growa, która ma obecnie miejsce, pokaże w praktyce to Twórcom i w przeciągu 1-3 lat takie coś stanie się normalne.
– Powstanie alternatywnej sieci do obecnej, gdzie ludzie sami będą zarabiać na jej udostępnianiu. Takie coś już jest i nazywa się helium, a tu mapa z powierzchnią: https://explorer.helium.com/ Jakbyście kupili 1 router za 3 tysiące złotych w grudniu to w pół roku wykopałby wam 150k złotych. Obecnie sieć rozrasta się w tempie 30% nowych routerów miesięcznie. Projekt HashUp i zaproponowany przeze mnie model dystrybucji # bardzo wzorował się na modelu dystrybucji Helium.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy dobrnęli do końca. Czeka nas jeszcze masa pracy, by dowieźć nasz temat i przy okazji doedukować ogromną część społeczeństwa, że sam blockchain i kryptowaluty to nie jest coś złego tylko coś, co pozwoli nam wszystkim uciec od zbędnych scentralizowanych pośredników i być może nieuniknionej hiperinflacji, która nadejdzie prędzej czy później. W skrócie: gdyby dolar był kryptowalutą, to byłby totalnym shitcoinem – jego podaż w ciągu ostatniego roku wzrosła o 40% ( ͡° ͜ʖ ͡°). Takie rzeczy są nie do pomyślenia w świecie kryptowalut.

I na koniec moje motto. Motto pochodzi od samego Satoshiego Nakamoto. Była to jedna z pierwszych odpowiedzi na zarzut, że Nakamoto chce rozwiązać Bitcoinem wiele złożonych problemów tego scentralizowanego świata.

Yes, but we can win a major battle in the arms race and gain a new territory of freedom for several years.

Źródło: https://satoshi.nakamotoinstitute.org/emails/cryptography/4/#selection-43.0-43.106

Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję za dotarcie do końca. Cześć!

#up #blockchain #kryptowaluty #programowanie #pracait #programista15k #gry #grybezpradu #praca #bitcoin