W temacie tego, w jakim…

W temacie tego, w jakim kierunku mogłaby podążać dalej Formuła 1 od Codemasters pod auspicjami EA, to myślę, że przed wieloma laty świetny kierunek pokazała seria NASCAR, też od EA, która przeszło 15 lat temu święciła triumfy, czyli dodanie większej ilości niższych serii. Dodanie Formuły 2 było krokiem we właściwym kierunku, ale dopiero dodanie większej ilości juniorskich serii pozwoliłoby stworzyć naprawdę bogatą karierę uwzględniającą realia motorsportu. Przyjmijmy że dostalibyśmy jeszcze Formułę 3 i Formułę Regional European Championhip (no i W Series, jeśli zdecydowałoby się na granie kobietą bo te same bolidy co FREC i te same tory co F1). Zaczynając karierę wybierasz trudność i modyfikatory typu ilość punktów superlicencji na starcie, wysokość wsparcia sponsorskiego, czy obecność w programach juniorskich zespołów (ale do nich dałoby się załapać również w trakcie normalnej kariery. Zawodnik w zależności od sytuacji startowej mógłby rozpocząć albo w W Series, FREC albo w jakimś podrzędnym zespole Formuły 3. Dobrymi występami, wysokimi pozycjami, ale i czystą jazdą gracz budowałby nazwisko i zaznaczał siebie na mapie motorsportowej. Można by położyć jeszcze większy nacisk na kontakty z mediami, sponsorami, którzy pozwoliliby na finansowanie kolejnych sezonów, albo nawet i wręcz przeciwnie. Tworzyć sobie wrogów i liczyć – nieważne jak mówią, byleby mówili. Można byłoby również załapywać się na kilkuwyścigowe kontrakty, by móc zbudować sobie rozpoznawalność.

Przy zdobyciu 40 punktów do superlicencji przed graczem otworzyłaby się szansa angażu do zespołów Formuły 1. Przy braku odpowiedniej renomy i wystarczająco grubym portfelem, oczywiście najpierw jako testowym, ale i tutaj już udział w treningach mocno by premiował (zwłaszcza przy pokonaniu etatowych kierowców), a przy zdarzeniach losowych, również możliwość wskoczenia na jeden wyścig (patrz, Pietro Fitipaldi i Jack Aitken sezon temu). Generalnie zmiennych jest tutaj od groma i każde podejście do trybu kariery byłoby niepowtarzalne.

pokaż spoiler A jak ktoś chce iść na skróty to może na starcie wykupić miejsce w Premie. Mahavieer Raghunatan Experience!

#f123 #f1 #f12019 #f12020 #f12021 #gry #codemasters